Nawigacja: » Strona Główna » Home

Home

Salve Regina!
Mater Dei!
Bogarodzica Dziewica,
Bogiem sławiena Maryja!
Sub Tuum praesidium...
 

Maryja - Matka  Boża - Maryja  o  tysiącu  obliczach. Jej piękno jest odpowiedzią na podstawową i uniwersalną potrzebę serca Człowieka.

  

W zależności od epok, kultur i ras albo nawet w zależności od użytych materiałów Maryja jest reprezentowana poprzez tysiące wyrazów twarzy.

 

Znane i nieznane oblicza Maryi można spotkać w bogatych średniowiecznych i renesansowych bazylikach, katedrach, sanktuariach, romańskich i współczesnych kościołach, wiejskich kościółkach i kapliczkach, ostępach leśnych, na górskich polanach, na ulicach miast, w obrazach, figurach i figurkach, kolumnach, rzeźbach, mozaikach, znaczkach.

 

Prezentowana kolekcja powstała w znacznej mierze w wyniku korespondencji z proboszczami i kustoszami sanktuariów Maryjnych i kościołów rozrzuconych po całej Polsce i Europie, a także w wyniku osobistych pielgrzymek i odwiedzin miejsc Maryjnych, również w wyniku podróży do tych miejsc członków najbliższej rodziny, przyjaciół, znajomych oraz darów ludzi dobrej woli.

  

Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy pomogli i nadal pomagają nam w kompletowaniu naszych zbiorów!

 

   

Szczęść  Boże!       
Bożenna i Edward Peda
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Copyrights by: MaterDei.waw.pl 2008 - 2009 | Projekt i wykonanie: jcd.pl